فایل پروژه فایل پروژه

اطلاعیه فروشگاه

کاربران گرامی سلام .افتخار می کنیم که ما را انتخاب کرده اید، تمـاس با مــا:supprozhe@gmail.com تلگرام ما:09118832005 تمام محصولات بصورت فایل Word یا فرمت های قابل ویرایش دیگرمیباشد و بطور دقیق و استاندارد ویرایش و تنظیم شده است. دکمه خرید هر محصول در پایین صفحه توضیحات آن می باشد. در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

دانلود مقاله معماری آثـار‌ تاریخی مساجد ایران از ابتدای دوران اسلامی

دانلود مقاله معماری آثـار‌ تاریخی مساجد ایران از ابتدای دوران اسلامی

این مقاله ، با موضوع معماری آثـار‌ تاریخی مساجد ایران از ابتدای دوران اسلامی بصورت Word انجام گرفته است.مقاله برای رشته مهندسی معماری مناسب است و در 12 برگه می باشد. شما می توانید این مقاله را بصورت کامل و آماده تحویل از پایین همین صفحه دانلود نمایید.

بلافاصله بعد از پرداخت و خرید ، لینک دانلود نمایش داده می شود، علاوه بر آن لینک فایل مربوطه به ایمیل شما نیز ارسال می گردد.

قسمتی از متن

آقای پروفسور‌ گیرشمن‌ در‌ مجلد 12 مـجلهء بـررسی‌های شـرقی مقاله‌ای راجع بمسجد مکشوف در شوش منتشر کرده‌اند و چون بنظر‌ نگارنده این مسجد تاکنون به زبـان فارسی معرفی نشده است ترجمهء آنرا ذیلا‌ نقل مینمایم.

«وقتی اعراب‌ قسمت‌ غـربی ایران را بتصرف درآوردند شـهر بـصره و کوفه مرکز ستاد آنها شد.طبیعی است که شهر شوش نیز در همان اوایل عملیات نظامی،جزو قلمرو آنها گردید.شوش مرکز قدیم ایلام‌ و پایتخت شاهنشاهی هخامنشی،در سال 17 هجری بتصرف موسی الاشـعری درآمد که حکومت بصره را نیز بر عهده داشت.

تحقیقات اخیر در این مکان تاریخی که هیئت فرانسوی از نیم قرن‌ پیش‌ در آن مشغول کاوش است بما اجازه داد که وضع شهر شوش را پیش از تصرف اعـراب روشـن کنیم.

این شهر پیش از اسلامی بنابر نام‌گذاری«دیولافوآ» مرکب از سه‌ تپهء‌ مصنوعی بود:

  1. شهر و حصور
  2. آپادانه
  3. شهر شاهی

مجموع این‌ها در حصاری مرکب از دیواری ضخیم و خندقی پر از آب رود شاوور بود.

تپهء چهارم کـه در مـشرق این ویرانه‌هاست‌ و گودال‌هایی‌ آنرا از تپه‌های دیگر جدا میکند تحت نام شهر صنعتگران نامیده میشد.بعدا این تپه بصورت گورستانی درآمد و ما در آنجا مقدار زیادی گورهای دوران اشکانی پیدا کردیم.احـتمالا‌ گـورستان‌ دوران‌ هخامنشی و ساسانی نیز در زیر‌ ویرانه‌های‌ همین‌ تپه است

وقتی اعراب وارد شوش شدند احتمالا تنها این تپهء چهارم فاقد هرنوع ساختمانی بود و بصورت سکوی صافی درآمده بود‌.بنابراین‌ سـاختمان‌های‌ دوران اسـلامی در روی آن بـرپا شد.مهمترین‌ بنایی‌ که تـوانستیم از زیـر خـاک بیرون بیاوریم باقیمانده‌های مسجدی بود که نزدیک مرتفع‌ترین نقطهء این تپه بود و آن نقطهء‌ مرتفع‌ احتمالا‌ از اقامتگاه‌های قبلی بوده است.

مسجد مـزبور 65/55 مـتر‌ طـول و 25/45 متر عرض داشت و دیوارهای آن از خشت خام بود،و فـقط پیـ‌ریزی‌های آن از آجرهای 30‌*30‌*7 سانتیمتر‌ ساخته شده بود.

از طرف خارج دیوار این مسجد به فاصله‌های‌ 60‌/7 متر جرزهایی از خشت خام قرار داده شده بـود تـا اسـتحکام بیشتری به دیوار بدهد.پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,280 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
memari-masajed_1645276_6148.zip1.4 MB