فایل پروژه فایل پروژه

اطلاعیه فروشگاه

کاربران گرامی سلام .افتخار می کنیم که ما را انتخاب کرده اید، تمـاس با مــا:supprozhe@gmail.com تلگرام ما:09118832005 تمام محصولات بصورت فایل Word یا فرمت های قابل ویرایش دیگرمیباشد و بطور دقیق و استاندارد ویرایش و تنظیم شده است. دکمه خرید هر محصول در پایین صفحه توضیحات آن می باشد. در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

دانلود تحقیق آهن و فولاد

دانلود تحقیق آهن و فولاد

این تحقیق ، با موضوع آهن و فولاد بصورت Word انجام گرفته است.تحقیق برای رشته مهندسی صنایع مناسب است و در 30 برگه می باشد. شما می توانید این تحقیق را بصورت کامل و آماده تحویل از پایین همین صفحه دانلود نمایید.

بلافاصله بعد از پرداخت و خرید ، لینک دانلود نمایش داده می شود، علاوه بر آن لینک فایل مربوطه به ایمیل شما نیز ارسال می گردد.

1- وضعيت جهاني مواد اوليه براي توليد آهن و فولاد

انتخاب شيوه هاي توليد آهن و فولاد به روش كوره قوس الكتريكي و غيره مي تواند به نوع كميت ذخاير مواد اوليه در دسترس و عيار آنها بستگي داشته باشد . همچنين انتخاب فرايندهاي احياي مستقيم در كوره هاي تنوره دار ،‌كوره ها ي دوار،‌بسترهاي سيال و غيره نيز به نوع سنگ آهن و عيار آهن در دسترس بستگي دارد،‌زيرا در روشهاي احياي مستقيم سنگ آهن و نيز نوع و كيفيت مواد اوليه مي تواند در كيفيت آهن اسفنجي، چدن و فولاد توليدي و در نتيجه مصرف انرژي، مواد ،‌استهلاك كوره ها و بازده آنها در فرايند توليد آهن و فولاد تأثير داشته باشد.

تركيب گاز خروجي نيز خود متأثر از نوع سنگ آهن و بازده گاز احياكننده بوده و مي تواند در فرايند توليد گاز در برخي از روشها در طول كاتاليزورهاي مصرفي مؤثر باشد.

1-1- ماده اوليه براي ساخت و توليد گندله

براي گندله سازي سنگهاي آهن خرد و آسيا شده با دانه بندي بين صفر و صد ميكرون در سطح جهان به عنوان خوراك گندله عرضه مي گردد. اين ماده اوليه در صورت آسياكردن تكميلي در مدتي كوتاه براي واحدهاي احياي مستقيم مانند مجتمع هاي فولاد اهواز و مباركه كه مجهز به تجهيزات گندله سازي هستند، باري مناسب بشمار مي آيند. در برخي از فرايندهاي احياي مستقيم از گندله خام و خام سخت شده نيز استفاده مي شود.

1-2- ماده اوليه براي ساخت و توليد كلوخه

سنگ هاي آهن تجاري با دانه بندي زير 10 ميليمتر (معمولا 6 ميليمتر) براي كاربرد در كوره بلند و واحدهاي احياي مستقيم در سطح جهاني به عنوان خوراك كلوخه عرضه مي گردد. اين مواد براي استفاده در كوره بلند مستقيماً به بار اوليه دستگاه كلوخه سازي اضافه مي شود و براي استفاده در روشهاي احياي مستقيم مي‌تواند بعد از آسيا شدن مجدد به مواد بار اوليه گندله نيز اضافه گردد.

در مجتمع هاي احياي مستقيم مجهز به واحدهاي گندله سازي خوراك كلوخه براي گندله سازي نيز مناسب است بخصوص كه حمل و نقل اين ماده نسبت به خوراك گندله سهلتر و تلفات نسبي آن در حمل و نقل كمتر است،‌مضافاً به اينكه تجهيزات ويژه اي براي حمل و نقل لازم ندارد.

گندله طبيعي

سنگهاي آهن با ابعادي حدود 6 تا 7 ميليمتر نيز در بازارهاي بين المللي عرضه مي گردد . اگر دانه بندي سنگهاي 15 ميليمتر باشد به عنوان گندله طبيعي عرضه مي شود. اين ماده پيش از مصرف سرند شده و پس از حذف نرمة آنها مي تواند در كوره هاي احياي مستقيم مورد استفاده قرار گيرد.

به علت سطوح خاص اين سنگها بويژه گوشه هاي تيز دانه هاي آن ونيز سختي پايينتر آن نسبت به گندله هاي پخته ، در كوره نرمه بيشتري توليد مي كند. گندله هاي طبيعي را نيز مي توان پس از خرد و آسيا كردن به بار اوليه كلوخه سازي اضافه كرد.

فهرست مطالب
1- وضعيت جهاني مواد اوليه براي توليد آهن و فولاد. 1
1-1- ماده اوليه براي ساخت و توليد گندله. 1
1-2- ماده اوليه براي ساخت و توليد كلوخه. 1
2- مرغوبيت جهاني سنگ آهن براي احياي مستقيم.. 2
3- سنگ آهن و مشخصات آن.. 3
3-1- سنگ آهن دانه بندي شده4
3-2- سنگ آهن به صورت كلوخه. 5
3-3- سنگ آهن به صورت گندله. 5
4- طرز تشكيل سنگ هاي معندي آهن در طبيعت... 5
5- ارزشيابي سنگ معدن آ‌هن.. 8
5-1- رطوبت و آب تبلور8
5-2- عيار آهن.. 8
5-3- انديس بازي.. 9
5-4- ناخالصي ها9
5-5- ابعاد. 9
5-6- قابليت پر عيار شدن.. 10
5-7- قابليت خردايش.... 10
5-8- قابليت خردايش درشت... 10
5-9- قابليت خردايش نرم. 11
6- چگونگي عمليات انجام شده بر روي سنگ معدن.. 11
6-1- سنگ آهن به صورت مستقيم.. 11
6-2- كنستانتره آهن.. 11
6-3- ‌كلوخه. 11
6-4- گندله. 11
7- موارد كاربرد اكسيد آهن طبيعي.. 13
8- توليد آهن و فولاد به روش سنتي كوره بلند / كنورتور14
9- توليد آهن و توليد فولاد به روش هاي احياي مستقيم / كوره قوس الكتريكي.. 18
9-1- توليد آهن اسفنجي به روش احياي مستقيم ميدركس.... 18
9-2- كوره احيا به روش ميدركس.... 19
10- توليد آهن اسفنجي به روش هاي احياي مستقيم اچ ـ واي ـ‌ ال.. 19
11- توليد آهن اسفنجي به روش احياي مستقيم پوروفر. 20
12- وضعيت واحدهاي احياي مستقيم براي توليد آهن اسفنجي در جهان.. 21
13- بازار آهن در انتظار سرنوشت... 23
14- قيمت آهن تحت تاثير جو سازي ها25
15- مصارف عمده آهن.. 26


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,140 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 4,600 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Ahan-Foolad_1610652_1029.zip208.9k

دانلود تحقیق آشنایی با لعاب فلز

دانلود تحقیق آشنایی با لعاب فلز این تحقیق ، با موضوع آشنایی با لعاب فلز  بصورت Word انجام گرفته است.تحقیق برای رشته مهندسی صنایع  مناسب است و در 18 برگه می باشد. شما می توانید این تحقیق را بصورت کامل و آماده تحویل از پایین همین صفحه دانلود نمایید. بلافاصله بعد از پرداخت و خرید ، لینک دانلود نمایش داده می شود، علاوه بر آن لینک فایل مربوطه به ایمیل شما نیز ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,280 تومان

دانلود تحقیق آشنایی با پلیمر

دانلود تحقیق آشنایی با پلیمر این تحقیق ، با موضوع آشنایی با پلیمر  بصورت Word انجام گرفته است.تحقیق برای رشته مهندسی صنایع  مناسب است و در 23 برگه می باشد. شما می توانید این تحقیق را بصورت کامل و آماده تحویل از پایین همین صفحه دانلود نمایید. بلافاصله بعد از پرداخت و خرید ، لینک دانلود نمایش داده می شود، علاوه بر آن لینک فایل مربوطه به ایمیل شما ن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,400 تومان