فایل پروژه فایل پروژه

اطلاعیه فروشگاه

کاربران گرامی سلام .افتخار می کنیم که ما را انتخاب کرده اید، تمـاس با مــا:supprozhe@gmail.com تلگرام ما:09118832005 تمام محصولات بصورت فایل Word یا فرمت های قابل ویرایش دیگرمیباشد و بطور دقیق و استاندارد ویرایش و تنظیم شده است. دکمه خرید هر محصول در پایین صفحه توضیحات آن می باشد. در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

دانلود تحقیق نگاهى برون ‏دينى به معاد و عوالم پس از مرگ

دانلود تحقیق نگاهى برون ‏دينى به معاد و عوالم پس از مرگ

این تحقیق ، با موضوع نگاهى برون ‏دينى به معاد و عوالم پس از مرگ بصورت Word انجام گرفته است.تحقیق برای درسهای عمومی (بینش اسلامی ،اخلاق اسلامی و ...) و رشته های معارف اسلامی و الهیات مناسب است و در 25 برگه می باشد. شما می توانید این تحقیق را بصورت کامل و آماده تحویل از پایین همین صفحه دانلود نمایید.

بلافاصله بعد از پرداخت و خرید ، لینک دانلود نمایش داده می شود، علاوه بر آن لینک فایل مربوطه به ایمیل شما نیز ارسال می گردد.

1. مقدمه

آيا انسان به جز زندگى مادى دنيوى، زندگى ديگرى دارد؟ آيا غير از عالم دنيا، عالم يا عوالم ديگرى به نام جهان يا جهانهاى‏ پس از مرگ وجود دارد؟ آيا انسان موجودى تك‏ ساحتى و يك ‏بعدى است‏ كه بر اين كره خاكى همچون گياهى مي‏رويد و مي ‏خشكد و مي ‏پوسد وچيزى جز همين بدن مادى نيست؟ آيا بايد براى عالم يا عوالم پس‏از مرگ، دغدغه‏ خاطرى نداشته باشيم و سعى ما براين باشد كه سعادت ‏و خوشى اين دنيا را تامين كنيم و به فكر فردا و فرداهاى پس ازمرگ نباشيم؟ آيا ما همان گياه يا حيوانيم با تركيباتى مادى ‏ظريف تر و پيچيده ‏تر؟ آيا از بعد ديگر وجود خود -كه همان بعدنفسانى و روحانى است- و از ساحت گسترده‏ تر حيات خود كه فراتر ازافلاك و سماوات و ارضين است، نبايد پرده برداريم و نبايدچاره ‏انديشى كنيم كه مبادا روزى انگشت ‏حسرت به دندان گزيم و مصداق اين آيه كريمه قرآنى شويم كه:

«و يوم يعض الظالم على يديه...» .

«روزى مي ‏آيد كه ستمكار به دندان بر دو دستش مي‏گزد» .

كارل دوبرل - دانشمند آلمانى- مي‏گويد:

«علوم طبيعى به خود جرات دادند كه جاودانگى نفس را انكار كنند. ولى خداوند، آنها را كيفر داد و خود آنها را برهان قاطع‏ بر خلود و جاودانگى ساخت‏» .

«جبريل دولان‏» در كتاب «پديده روحى‏» مي‏نويسد:

«ما دشمنانمان را به اسلحه خودشان سركوب مي‏كنيم و با روش‏ خودشان به آنها اعلام مي‏كنيم كه روح، پس از مرگ، باقى و جاودانى ‏است. تمام نظريات مادى و دانشمندانى كه انسان را ماده‏اى مجرد از روح مي‏ پنداشتند و علم مادى را ابزار اثبات مادى بودن انسان ‏قرار داده بودند، به شدت تكذيب شدند و با مشاهدات حسى روحى‏ گمراهى آنها آشكار شد» .

در نيمه دوم قرن نوزدهم در اروپاى غوطه‏ ور در لجن زار ماترياليسم، غوغايى بپا شد، چشمهاى بسته گشوده شدند، گوشهاى‏ ناشنوا، شنوا شدند، دلهاى خفته، بيدار گشتند و عقول غافل به‏ خود آمدند.

در آن روزگار تاريك و ظلمانى، ارواح متجلى شدند. جرقه‏ هاى‏ تجرد، چشم هاى عبرت‏ بين را خيره كردند و آنها كه گرفتار خواب‏ غفلت‏ شده بودند، چشم گشودند و خود را بر ضلالت و گمراهى ملامت ‏كردند.

در آن نهضت اروپايى ميليونها نفر از اركان دانش. حضورى چشم گرداشتند. آنها اساتيد فن و علما و پزشكان و مهندسين بودند.

برخى آنها را متهم مي‏كردند كه جن ‏زده شده‏ اند و اجنه را ارواح ‏پنداشته ‏اند يا ساده ‏لوحانى هستند كه سراب را آب مي ‏پندارند و ازحقيقت‏ به دور افتاده ‏اند.

اين تهمت ها ناروا بود. در ميدان علم و تجربه، درايت وجوانمردى لازم است. علم و تجربه را بايد با علم و تجربه پاسخ ‏داد. آنها كه از راه علوم تجربى به وجود نفس مجرد، اذعان و اعتقاد پيدا كرده بودند، مردمي دقيق و هوشيار بودند و هرگز اوهام و خرافات، بر جان و دل آنها چيرگى نيافته بود.

وانگهى مگر كشف وجود اجنه به جاى ارواح، دليلى آشكار بر اين‏كه موجودات عالم، منحصر به آنچه ما به چشم مسلح يا غير مسلح،مشاهده مي‏كنيم نيستند، بلكه در وراى محسوسات بلا واسطه و مع‏ الواسطه ما، موجودات ديگرى هم هستند كه نمي‏توان بر سر آنها تيغ انكار فرود آورد. هرچند كه ما جن را از مجردات و از موجودات نورى نمي‏دانيم. بلكه بنا به رهنمود قرآن آنها اجسام ‏ناريند، چنان كه انسانها اجسام خاكيند .

ولى ارواح و فرشتگان، خارج از قلمرو ماده ‏اند. آنچه مهم است،اين است كه نبايد جهان و موجودات آن را منحصر در محسوسات‏ بدانيم و از ماوراى محسوسات، بى‏ خبر بمانيم.

فهرست مطالب
1. مقدمه. 4
2. سابقه تاريخى اعتقاد به روح و عوالم پس از مرگ... 5
3. اهميت معادشناسى.. 6
4. ضرورت معاد. 7
5. معاد درقرآن.. 9
6. پديده هاى مشابه معاد. 10
7. مــرگ... 12
8. علائم قيامت... 14
8-1. وضع زمين و درياها و كوه ها15
8-2. وضع آسمان و ستارگان.. 15
8-3. شيپور مرگ... 15
8-4. شيپور حيات و آغاز رستاخيز. 15
9. ظهور حكومت الهى و انقطاع سبب ها و نسب ها15
10. ويژگي هاى عالم آخرت از ديدگاه عقل.. 17
11. شفاعت... 18
11-1. مفهوم شفاعت... 18
11-2. ضوابط شفاعت... 19
12. بهشت و دوزخ.. 23


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,280 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Negah-Be-Maad-Pas-Az-Marg_1086991_2800.zip167.7k

دانلود تحقیق معاد در ادیان دیگر

دانلود تحقیق معاد در ادیان دیگر این تحقیق ، با موضوع  معاد در ادیان دیگر  بصورت Word انجام گرفته است.تحقیق برای درسهای عمومی (بینش اسلامی ،اخلاق اسلامی و ...) و رشته های معارف اسلامی و الهیات مناسب است و در 13 برگه می باشد. شما می توانید این تحقیق را بصورت کامل و آماده تحویل از پایین همین صفحه دانلود نمایید. بلافاصله بعد از پرداخت و خرید ، لینک دانلود نمایش داده می شود، علاوه بر آن لینک فایل مربوطه به ایمیل شما ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,800 تومان

دانلود تحقیق مصلح جهاني در كتب اديان

دانلود تحقیق مصلح جهاني در كتب اديان این تحقیق ، با موضوع مصلح جهاني در كتب اديان  بصورت Word انجام گرفته است.تحقیق برای رشته های معارف اسلامی و الهیات مناسب است و در 41 برگه می باشد. شما می توانید این تحقیق را بصورت کامل و آماده تحویل از پایین همین صفحه دانلود نمایید. بلافاصله بعد از پرداخت و خرید ، لینک دانلود نمایش داده می شود، علاوه بر آن لینک فایل مربوطه به ایمیل شما نیز ارسال می گردد. 1. مقدمه انتظار ظهور يك مصلح ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,600 تومان 4,140 تومان 10% تخفیف

دانلود تحقیق مدیر اسلامی و مدیریت اسلامی

دانلود تحقیق مدیر اسلامی و مدیریت اسلامی این تحقیق ، با موضوع مدیر اسلامی و مدیریت اسلامی  بصورت Word انجام گرفته است.تحقیق برای رشته های معارف اسلامی و الهیات مناسب است و در 11 برگه می باشد. شما می توانید این تحقیق را بصورت کامل و آماده تحویل از پایین همین صفحه دانلود نمایید. بلافاصله بعد از پرداخت و خرید ، لینک دانلود نمایش داده می شود، علاوه بر آن لینک فایل مربوطه به ایمیل شما نیز ارسال می گردد. 1. مقدمه منظور از مدیریت اسلا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,800 تومان

دانلود تحقیق آشنایی با برخی از فضایل ماه رمضان

دانلود تحقیق آشنایی با برخی از فضایل ماه رمضان این تحقیق ، با موضوع آشنایی با برخی از فضایل ماه رمضان  بصورت Word انجام گرفته است.تحقیق برای رشته های معارف اسلامی و الهیات مناسب است و در 19 برگه می باشد. شما می توانید این تحقیق را بصورت کامل و آماده تحویل از پایین همین صفحه دانلود نمایید. بلافاصله بعد از پرداخت و خرید ، لینک دانلود نمایش داده می شود، علاوه بر آن لینک فایل مربوطه به ایمیل شما نیز ارسال می گردد. 1. ماه رمضان ماه ر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,280 تومان

دانلود تحقیق لباس و پوشش در سيره نبوى

دانلود تحقیق لباس و پوشش در سيره نبوى این تحقیق ، با موضوع لباس و پوشش در سيره نبوى  بصورت Word انجام گرفته است.تحقیق برای رشته های معارف اسلامی و الهیات مناسب است و در 11 برگه می باشد. شما می توانید این تحقیق را بصورت کامل و آماده تحویل از پایین همین صفحه دانلود نمایید. بلافاصله بعد از پرداخت و خرید ، لینک دانلود نمایش داده می شود، علاوه بر آن لینک فایل مربوطه به ایمیل شما نیز ارسال می گردد. 1. مقدمه لباس,براى پوشاندن بدن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,800 تومان